Son anda o ittifakta yer almayacaklarını duyurmuşlardı! Bir partiden daha Kılıçdaroğlu’na destek

Bu Haberi Hemen Paylaşın

Yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesi siyaset gündemi hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Partiler arası görüşmeler sürerken bir yandan da seçmenler tarafından gösterilecek cumhurbaşkanı adaylarının imza süreçleri de devam ediyor. Siyasette önemli gelişmeler yaşanırken Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret etti. İki lider, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Serdaroğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

dogru-partiden-kilicdarogluna-destek_5658_dhaphoto2

KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK MESAJI

Serdaroğlu da 14 Mayıs’ta tarihin en önemli seçiminin yapılacağını belirterek, “Maalesef seçimin şartları, demokrasiyi hazmedemeyen AK Parti iktidarı tarafından karmakarışık hale getirildi. Hepinizin bildiği gibi Sayın Erdoğan’ın 3’üncü kez cumhurbaşkanı adayı olması mümkün değil. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bu konuda itirazımızı da yaptık. İnşallah YSK Anayasa’yı ihlal suçu işlemez. Eğer bunu yaparsa Türkiye’nin çok az, bir nebze kalmış hukuk devleti tanımını da bizzat YSK çok ağır tahrip etmiş olur. Önümüzdeki günlerde çok ciddi sıkıntılar çıkabilir. Biz vefalı insanlarız, tarihimize sadığız.” şeklinde konuştu.

dogru-partiden-kilicdarogluna-destek_5658_dhaphoto3

Serdaroğlu, “Şimdi biz cumhurbaşkanı olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu göstereceğiz ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin en çalışkan teşkilatlarından daha fazla çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımızı büyük oy farkı ile 1’inci turda Çankaya’ya göndereceğiz” ifadelerini kullandı. (DHA)

dogru-partiden-kilicdarogluna-destek_5658_dhaphoto4

ATA İTTİFAKI’NDA YER ALMAMIŞLARDI

ATA İttifakı’nda daha önce Doğru Parti’nin de yer alacağı konuşuluyordu. Ancak ittifak duyurulmadan kısa bir önce Doğru Parti açıklama yaparak ittifakta yer almayacaklarını belirtmişti. Konuyla ilgili Doğru Parti’den yapılan açıklama şu şekildeydi:

dddd

dogru-partiden-kilicdarogluna-destek_5658_dhaphoto5

dogru-partiden-kilicdarogluna-destek_5658_dhaphoto6

dogru-partiden-kilicdarogluna-destek_5658_dhaphoto7

nakitbahisikimisli