Cumhur İttifakı genişledi: Yeniden Refah Partisi sürprizi!

Bu Haberi Hemen Paylaşın

Son dakika haberi: AK Parti’nin Cumhur İttifakı’nda genişleme çabaları sonuç verdi. Kritik gelişme, ittifak protokolü için son 1 saat kala yaşandı. AK Parti’den heyetin Yeniden Refah Partisi’ne (YRP) görüşmeye gitmesinin ardından YRP, seçim gündemini belirleyecek önemli bir karara imza attı. Konuya ilişkin Fatih Erbakan’dan ilk açıklama geldi.

AA-20230320-30624674-30624673-YENIDEN_REFAH_PARTISI_GENEL_BASKANI_FATIH_ERBAKAN

SON DAKİKA: CUMHUR İTTİFAKI’NA DAHİL OLDU

AK Partili heyetle görüşmenin ardından Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı’na katıldı.

AA-20230324-30669344-30669341-CUMHUR_ITTIFAKININ_SECIM_PROTOKOLU_YSKYE_SUNULDU

Böylece Cumhur İttifakı seçimlere 4 parti olarak girecek. Gelişmenin ardından AK Parti, MHP, BBP ve YRP genel başkan yardımcıları ittifak protokolünü teslim etmek üzere YSK’ye gitti.

AA-20230324-30669344-30669340-CUMHUR_ITTIFAKININ_SECIM_PROTOKOLU_YSKYE_SUNULDU

ERBAKAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamayla Cumhur İttifakı’na katılımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini anlatan Erbakan, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanı ile kendilerinin daveti üzerine saat 12.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldik. Partimizin başından beri talep ettiği prensiplerimiz üzerinde kendileriyle uzlaşmaya vardık.” dedi.

RE

“BİZZAT CUMHURBAŞKANI İLE MUTABAKATA VARILMIŞ OLDU”

Fatih Erbakan, prensiplerin yazılı olduğu mutabakat metninin AK Parti ve Yeniden Refah Partisi genel sekreterlerince imzalandığını belirterek, “Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması halinde ekonomi, sosyal ve dış politikada ülkemizin, milletimizin faydasına olacak adımların uygulanmasının takipçisi olunacağı yönünde bir mutabakat sağlamış olduk. Biz bunları milletimizin, ülkemizin faydasına olduğu için talep ediyorduk. Bunlar doğrultusunda iktidar olunması halinde uygulamaların gerçekleşeceği hususunda bizzat Cumhurbaşkanı ile mutabakata varılmış oldu. Biz milletimizin derdine derman olunsun da kim olursa olsun anlayışıyla hareket eden bir siyasi partiyiz. Milletimizin derdine derman olacak prensiplerimizin biran evvel uygulanması bizim için son derece önemlidir.” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ PARTİMİZİ ZİYARET EDECEK”

Cumhur İttifakı’na katılım kararının hayırlara vesile olmasını temennisinde bulunan Erbakan, “Bu sebeple, prensiplerimiz üzerinde de mutabakata varılmasından dolayı, parti olarak tüm seçim bölgelerinde kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla, ancak Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girme kararı aldık. Bu kararın alınmasında prensiplerimiz üzerinde uzlaşmaya varılması kadar, Cumhur İttifakı’nın karşısındaki bloğun da ülkemize ve milletimize bir faydasının olmayacağını gerçeği de önemli bir rol oynamıştır. Bu doğrultuda Sayın Cumhurbaşkanımızla önümüzdeki hafta Salı ya da Çarşamba günü genel merkezimize bir ziyarette bulunacaklar. Kendisiyle birlikte kamuoyuna açıklamalarda bulunacağız. Bu kararımız doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecimizi de sonlandırmış bulunuyoruz. 3 gündür Cumhurbaşkanlığı adaylığımız için imza veren her bir vatandaşımıza, teşkilat mensubumuza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şunu unutmamak gerekir; atılan her bir imzanın bu sürece çok büyük etkisi olmuştur.” dedi.

32

4 PARTİDEN AÇIKLAMA GELDİ

Genel başkan yardımcıları, ittifak protokolü tesliminin ardından YSK önünde ittifak ve seçimle ilgili mesajlar verdi. İşte o açıklamalar…

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız: 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere AK Parti, MHP, BBP ve YRP Cumhur İttifakı adı altında katılmaya karar vermiştir. Seçimlere girerken öncelikle depremin yaralarını sarmak bütün hedefimizdir. Seçimlerde 61 milyon vatandaşımız oy kullanacak, yurtdışında 3 milyon 300 bin gurbetçimiz oy verecek.

YRP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe: 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde vatanımızın ve milletimizin menfaatleri için YRP olarak Cumhur İttifakı’na katıldık. Genel Başkanımız saat 18’de geniş bir açıklama yapacak.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis: Biz BBP olarak Cumhur İttifakı’mızın ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz. İttifakımızın genişleme noktasında Yeniden Refah’la temaslarda kurulmuştur, ittifakın genişlemesine katkıda bulundu.

fasfas

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: AK Parti, MHP, BBP ve YRP Cumhur İttifakı’nın yeni kurgusunu oluşturdular, inşallah birlikte yol almaya devam edeceğiz. Bu birliktelik, koltuk ve makam pazarlıkları ve paylaşmaları üzerine değil.

ERBAKAN ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI!

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı adaylığı için imza toplamaya başlamış, genel seçimlere de kendi parti logolarıyla gireceklerini duyurmuştu.

casibomgrandpashabet